Strona głównaWarto zobaczyćLos Cahorros, czyli chodźmy na spacer!

Los Cahorros, czyli chodźmy na spacer!

Wiele osób myśli, że w Andaluzji mamy tylko plaże, zabytki i wysokie temperatury 😉 a prawda jest taka, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się spacery.

Na mojej stronie możecie znaleźć post o Caminito del Rey, które zdobywa coraz większą popularność. Nie jest to jednak jedyne takie miejsce. Mamy wiele pięknych tras i większość z nich jest bezpłatna.

Dziś chciałabym Was zachęcić do tego, abyście przyjeżdżając do Granady, zostali tu dłużej niż jeden dzień i mieli w planach nie tylko wizytę na Alhambrze, w Kaplicy Królewskiej i dzielnicach Albaicin oraz Sacromonte. Jak dobrze wiecie w mieście mamy najwyższe góry Hiszpanii kontynentalnej, które przyciągają nie tylko narciarzy, ale również miłośników spacerów. W jednej z dzielnic Granady – Monachil znajduje się trasa Los Cahorros. Położona jest w niższej partii gór i nie przekracza 1000 m n.p.m. Najchętniej odwiedzana jest w okresie wiosennym, kiedy wszystko pięknie kwitnie a temperatury nie są „zabójcze”. Chociaż moim zdaniem jesienią oraz zimą również można spokojnie tutaj zawitać.

Trasa to przede wszystkim piękne widoki, góry, rzeka, wiszące mosty – najdłuższy z nich ma 63 metry! Nie trzeba być szczególnie wysportowanym, ponieważ trasa nie jest trudna, wystarczą wygodne buty i trochę uwagi. Część nazywana La Cueva de la Palomas to odcinek bardzo, bardzo wąski, dlatego do skał przyczepione sa uchwyty, które pomogą nam przejść tę część, w najgorszym momencie trzeba iść na kuckach 🙂

Los Cahorros to świetne miejsce zarówno dla grupy znajomych, rodzin z dziećmi jak i indywidualych turystów. Trasa wynosi 9,5 km a jej przejście zajmuje niecałe 4 godziny (których tak naprawdę nieodczuwamy). Nagrodą jest to, co najpiękniejsze, czyli natura, widoki, śpiew ptaków i fantastyczne przeżycia. I to co w Hiszpanii docenia się coraz bardziej – nie ma tu tłumów, więc masz szansę na spokój i niesamowite doznania.

I właśnie tutaj pojawia się kolejna legenda – pewien szlachcic miał podarować to miejsce chłopom z Monachil, oni w zamian mieli obiecać, że nawet nie pomyślą o jego sprzedaży i tym samym będą chronić to miejsce i oferować wszystkim miłośnikom natury.

 

Jeżeli masz ochotę tutaj przyjechać, śmiało! Odezwij się do mnie – prowadzę również wycieczki trekingowe. Wystarczą wygodne buty, plecach, do którego zapakujesz wodę, kanapki i aparat fotograficzny!

Kamila

Przeczytaj również

Najnowsze